připravuje se:

Kapitola II. - Zajatec

20. května 2010 v 19:26 | Zifa |  -Grudging Fate
KAPITOLA 2. - Zajatec
     ,,Isuko… no tak Isuko"!! Volal jsem, když jsem se větvemi, hustými porosty a kapradím prodral dál do lesa. Odpovědi se mi ale dostalo jen od vlastní ozvěny, která se v mžiku roznesla po celém lese. ,,Isu-"! Chtěl jsem znovu vykřiknout synovo jméno, najednou se ale přede mnou mihl tmavý stín. Zděšeně jsem uskočil, ale pak jsem ucítil pronikavou bolest, která mi od krku vystřelovala jako elektrický proud do celého těla.
     Přede mnou stál vysoký, bledý muž s krátkými havraními vlasy, přes které mu téměř nebylo vidět do obličeje. Jednou rukou mě držel ve vzduchu za krk a když zlehka zafoukal chladný, noční vítr spatřil jsem jeho křišťálově modré oči, které jako by byli nikdy nekončící průzračnou studnou. Strachy se mi rozbušilo srdce a naběhla mi husí kůže. Začal jsem se dusit a uchopil jsem muže oběma rukama okolo jeho svalnaté paže. Čekal jsem kdy se do mě zakousne a začne ze mě po douškách vysávat krev. Jeho reakce byla ale naprosto jiná. Mlčky mě držel ve vzduchu v napařené paži a prohlížel si mě. Nechápal jsem co má
v úmyslu.
     ,,Hej, Nero! Copak jsi to chytl za zajíčka"? Ozvalo se náhle za upírovými zády zpoza kterých se náhle vynořil další, tentokrát plavovlasí muž. ,,Vezmeme tohohle". Odpověděl upír, kterému druhý muž říkal Nero. ,,Víš co říkal šéf? Má být zdraví, tenhle je nějaký vyhublý, vsadím se že je chudokrevný". Odpověděl druhý upír a přišel blíž ke mně.
     Nero ho pozoroval se zvláštním výrazem. Druhý upír ke mně natáhl ruku ale než se mě stačil dotknout, povolil Nero sevření a já spadl na zem, přímo k jeho nohám. Sípavě jsem lapal po dechu a rukou jsem se držel okolo krku. Když jsem se konečně nadechl, zvedl jsem se ze země a chtěl jsem od těch dvou utéci. Nero mě ale znovu chytl za paži a hlubokým hlasem řekl: ,,Tak tohle nezkoušej". Měl jsem toho dost. Musel jsem najít Isukeho i když jsem věděl, že proti dvou upírům nemám sebemenší šanci. ,,Pusť mě ty ohavná kryso"! Rozkřikl jsem se, načež se plavovlasí upír začal hlasitě smát. Nero jako by vůbec nevnímal atmosféru celé situace opět jen stál a mlčky mě pozoroval.
     ,,Dobře, vezmeme ho, ale pokud nebude šéf spokojený,
odneseš si to ty"! Řekl plavovlasí upír a s úšklebkem se na mě podíval. ,,Přestaňte, nechte mě, musím najít syna"! Nero se na okamžik zarazil, ale sevření nepovolil. ,,Syna? Ty myslíš toho roztomilého elfíka s mečíkem? Když uviděl, jak si pochutnávám, vzal nohy na ramena a běžel do vesnice, o toho se neboj". Řekl znovu plavovlasí upír, který se očividně dobře bavil.
,,Ty-"!! Vykřikl jsem a chtěl jsem se na něj vrhnout, Nero mě ale pevně držel a když jsem zatáhl, ani sebou neucukl. ,,Upss, zajíček se zlobí". Řekl znovu plavovlasí upír posměšně. ,,To stačí, jdeme". Řekl Nero, trhl mou paží a rychlím krokem se rozešel kupředu temným lesem. Plavovlasí upír nám kráčel v patách. Nechápal jsem proč mě hned nezabili, ani kam mě vedou, ale měl jsem svou hrdost a na nic jsem se neptal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
stránka na které já obyčejně "sídlím" :
dalo by se to označit za moji "domovskou stránku"
nebo oficiální web. Tak aby jste se nedivili že na tomto
blogu jsou na chlup stejné články jako na Tifě.
Nebaví mě to psát dvakrát.Děkuju za pochopení.


DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU! :-)